KGW Klimontów

KGW Klimontów

Koło Gospodyń Wiejskich w Klimontowie powstało w 1965 roku jako organizacja kobiet wiejskich w ramach Kółek Rolniczych. Na początku swej działalności zrzeszało 11 pań pod przewodnictwem Pani Teresy Stanek.

Członkinie naszego Koła aktywnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju prezentacjach kulinarnych i uroczystościach dożynkowych na terenie Gminy Proszowice i nie tylko . Kultywujemy również ludowe zwyczaje organizując doroczne spotkania z okazji świąt zarówno religijnych jak i świeckich oraz uczestniczymy w imprezach kulturalnych związanych z folklorem i tradycją małopolskiej wsi.

Przez cały rok prowadzimy aktywne warsztaty z zakresu rękodzieła i gastronomii, które pozwalają osobom zrzeszonym w naszym Kole na integrację, wymianę doświadczeń, dzielenie się umiejętnościami oraz rozbudowę naszych zainteresowań

KGW w Klimontowie, obecnie działające pod przewodnictwem Iwony Wiecha, to ponad 30 osób i są to zarówno panie jak i panowie.

Mamy nadzieję, że bardzo dobra współpraca z innymi organizacjami lokalnymi Sołectwo Klimontów, OSP Klimontów , MDP Klimontów Błękitna Schola oraz Klub Sportowy Agricola – Klimontów przyniesie wymierne efekty dla naszej społeczności lokalnej i nie tylko.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu promującego KGW-Klimontów 😍😍😍 zrealizowanego w ramach projektu „Małopolskie Seminarium Liderów Aktywnych dla Rozwoju”.

👇